Ar galite įsivaizduoti situaciją, kai iš jūsų patiektos medienos pagaminami paveikslų rėmai ir, dėl netinkamo medienos apdorojimo cheminėmis medžiagomis, juos pradeda graužti kinivarpos, buvusios šioje medienoje. Juokinga, pasakysite Jūs! Tik ne medienos pusgaminių tiekėjui. Šių nepasotinamų gyvūnėlių puota medienos tiekimo įmonei kainavo kelias dešimtis tūkstančių eurų, kurie turėjo būti sumokėti paveikslų rėmų gamybos įmonei dėl patirtų nuostolių.
Tai tik vienas iš daugelio atvejų, kurie atsitinka Lietuvos gamybos ir paslaugų teikimo sektoriuose. Vienas įdomesnių ir sunkiai prognozuojamų. Tačiau kasdieniame gyvenime nutinka daug paprastesnių ir ženkliai dažniau pasitaikančių atvejų. Vienas iš galimų praktinių pavyzdžių yra lankytojų apsinuodijimai maitinimo įstaigose pagamintu maistu. Daug šalies maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, besistengdamos prisitaikyti prie kintančios situacijos dėl COVID-19 apribojimų, pakeitė veiklos pobūdį bei darbo organizavimo principus ir pradėjo teikti maisto išsinešimui paslaugą. Dėl pasikeitusių maisto gamybos, saugojimo, įpakavimo bei pristatymo procesų, gali padažnėti darbuotojų klaidų, o tuo pačiu ir klientų apsinuodijimo pagamintais maisto produktais atvejų. Tokioje situacijoje, maitinimo įstaiga būtų atsakinga už padarytą žalą ir įmonei reikėtų padengti nukentėjusio kliento gydymo išlaidas, negautas pajamas nedarbingumo laikotarpiu, neturtinę žalą. Tinkamai pasirinkus draudimo apsaugos apimtį, visas šias išlaidas padengtų Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo polisas.
Primename, kad gamybos ar paslaugų įmonių BCA draudimo apsauga visada gali ir turi būti parenkama individualiai, įtraukiant papildomas rizikas, kurios dažnai nėra pasiūlomos standartiniame pakete. Kad Jūsų verslui netektų skaudžiai mokytis iš savo klaidų, rekomenduojame peržiūrėti Jūsų Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo sutartį ir įsitikinti, ar šiuo periodu turimos sąlygos pilnai dengia jūsų vykdomos veiklos rizikas.

Draudimo praplėtimai dėl COVID-19 viruso

Norime atkreipti dėmesį, kad susidariusi situacija dėl COVID-19 viruso plitimo nėra rizikos padidėjimas pagal daugumos draudimo kompanijų Bendrosios civilinės atsakomybės draudimą. Draudimo apsauga galioja pilna apimtimi pagal draudimo sutarčių sąlygas. Kiti draudikai situaciją dėl rizikos padidėjimo vertina individualiai. Siekiant sužinoti, kokios sąlygos galioja konkrečiam klientui, siūlome kreiptis į savo draudimo atstovą.

BCA draudžiamų žalų pavyzdžiai

Ar žinojote, kad apie 90% procentų žalų yra sureguliuojama iki teismo? Pateikiame skirtingų verslo segmentų praktikoje pasitaikančių situacijų, su kuriomis teko susidurti mūsų klientams:
• Neteisingai sujungus elektros instaliaciją buvo padaryta žala įmonės turtui;
• Montuojant įrangą, įrangos tiekėjas užkliudė ir sugadino šalia buvusį Užsakovui priklausantį turtą;
• Nukritusi stogo danga apgadino greta pastato stovinčius automobilius;
• Krautuvu užkabintas ir apgadintas trečiojo asmens automobilis;
• Klientas apsinuodijo maitinimo įstaigos pagaminta produkcija;
• Klientas nusilaužė dantį valgydamas kavinėje dėl maiste rasto neaiškaus daikto;
• Montuojant vandens aparatą buvo palikta atjungta indaplovės vandens šalinimo jungtis, vanduo prasisunkė į garažą;
• Staiga nusileidęs šlakbaumas apgadino įvažiuojantį automobilį.

Stambieji verslai jau perprato Civilinės atsakomybės draudimo naudą, dabar tai aktualu turėtų būti ir smulkiesiems.

Būkite saugūs,
Laura Kniukštaitė, UADBB „LEGATOR“ draudimo projektų vadovė