Visoje Europoje įvedus griežtus judėjimo apribojimus, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, verslas žaibiškai pajuto pirmąsias neigiamas pasekmes. Nors draudimo kompanijos taip pat susiduria su vis sudėtingesnėmis verslo aplinkos sąlygomis, pagal prisiimtą riziką įvertintas mokumo reikalavimų laikymasis leidžia draudikams padengti potencialiai patiriamus nuostolius ir užtikrina, kad draudėjai ir naudos gavėjai laiku gautų visas priklausančias draudimo išmokas.

COVID-19 pandemija ir susidariusi situacija stipriai palietė ne vieną ūkio sektorių. Uždaromi verslai bei į prastovą siunčiami darbuotojai sąlygoja lėtėjančius verslo procesus. Prekių srautų judėjimo lėtėjimas ypatingai neigiamai veikia transporto segmento dalyvius.

Europos Sąjungos valstybėms įvedus vidinių sienų kontrolę Šengeno erdvėje, vykdant tarptautinius krovinių pervežimus per valstybių nurodytus pasienio kontrolės punktus, dėl vykdomų patikrinimų susidaro eilės, vėluojama pristatyti krovinius, susidaro sąlygos kilti krovinio žalai. Taip pat atsiranda nesklandumų pakrovimo metu, kuomet vykdant rekomendacijas vengti artimo kontakto su kitais asmenimis, vežėjams yra draudžiama dalyvauti pakrovimo procesuose bei užtikrinti priimamo krovinio kiekio ir išorinės būklės kontrolę. Reaguodami į esamą situaciją, savo klientams nuolat teikiame aktualias rekomendacijas bei CMR Konvencijoje numatytus vežėjo atsakomybę reglamentuojančių punktų išaiškinimus. Šiandien transporto draudimo srityje svarbią rolę vaidina prevencija ir aiškus supratimas, kokiomis aplinkybėmis kyla vežėjo atsakomybė, kaip turi elgtis įmonės vadovas, vadybininkai ir vairuotojai, kad sumažinti nuostolių riziką.

Draudimo kainų pokyčiai

Dauguma mūsų klientų vežėjų domisi, ar šiuo metu kinta draudimo įmokų kainos rinkoje. Galima teigti, kad per 2020 metų sausio – balandžio mėnesius Lietuvos vežėjų, vykdančių tarptautinius pervežimus segmente, pastebima 15-20 proc. mažesnė vidutinė rinkos kaina už TPVCAD produktą lyginant su 2019 metų tuo pačiu laikotarpiu. Nepaisant 2019-ųjų metų kainų kritimo, kainų mažėjimo tendencija ir toliau išlieka. 2020 metų ateinančių ketvirčių draudimo kainų vystymosi tendencijos prognozė bus neigiama, todėl turėsime didinti savo ir naujiems rinkos klientams teikiamų sprendimų efektyvumą – pastebi Tadas Volbikas, UADBB „Legator“ generalinis direktorius.

Transporto draudimo srityje svarbią rolę vaidina prevencija

Klientų verslą siekiame pažinti taip pat gerai kaip ir savo. Kodėl? Nes tai padeda efektyviau valdyti rizikas, užtikrina mažesnes draudimo įmokas bei verslo tęstinumą. Savo klientams nuolat organizuojame prevencinius mokymus, taip pat atliekame rizikos valdymo priemonių, siekiant mažinti TPVCA privalomojo draudimo įvykių dažnį ir nuostolingumą, analizę ir teikiame rekomendacijas. Ypatingai svarbi tapo mūsų žalų specialistų patirtis derantis su draudimo bendrovėmis bei atstovaujant klientų interesus kilus nesutarimams dėl draudžiamojo įvykio teisinio vertinimo, draudimo išmokų dydžio nustatymo, mokėjimo/atsisakymo mokėti pagrįstumo, įvykių pripažinimo draudžiamaisiais ir kitais klausimais.

Draudimas šiandien siūlo daugiau galimybių verslui

Draudikai gali pasiūlyti daugiau alternatyvų verslui – ne tik transporto ar turto draudimus, bet ir nemažai kitų produktų, kurie padės užtikrinti sklandžią veiklą ir naujai atsirandančių verslo rizikų valdymą. Atsižvelgiant į tai, kad draudimui skirtas biudžetas yra ribotas, svarbiausia išsigryninti prioritetus. Pagalbą suteikia draudimo brokeriai, gerai išmanantys draudimo specifiką ir galintys patarti individualiai.

Aktualūs draudimai 2020 metams:

– Prekinių kreditų draudimas
– Išskirtiniai kelionės rizikų draudimo sprendimai (dirbantiems užsienio šalyse)
– Darbdavio civilinės atsakomybės draudimas
– Kibernetinių rizikų draudimas
– Svarbiausių (Key Persons) įmonės darbuotojų draudimo paketas
– Įmonės Civilinės atsakomybės draudimas

Primename, kad paskelbus ekstremalią padėtį ir karantiną, draudikai, įprastai, neatlygina tam tikrų nuostolių, susijusių su paskelbta padėtimi, nebent įmonė pasirinko papildomus draudimo išplėtimus, tokius kaip: „virusai, epidemijos“, „galimybės naudotis objektu apribojimo“ ar „valdžios institucijų nurodymų“ išplėtimą.